• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakże nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupiła wokoło siebie dużo bogatych państw. Nadal UE jest federacją szalenie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to i tak UE jest wielką potęga. I chociaż w ostatnim czasie wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy wiedzieć, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak bardzo dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, lecz trudno jednoznacznie powiedzieć czy np. problem bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los chociażby Włoch, a więc niby bogatego kraju, który jednakże ma duże kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.